ŠKOLA V PŘÍRODĚ BENECKO - JILEMNICE

Přes Asii, Austrálii přeletíme svět,
projedeme Ameriku,
mrknem se i na Afriku,
v Evropě jsme hnedle zpět.

aneb Cesta kolem světa za pět dní

20. května - 25. května 2013

Jídelníček naleznete zde.

Pondělí 20. května

Dnes dětem začala Cesta kolem světa. Londýnské expresy dovezly malé cestovatele na místo v pořádku. Zde je po obědě přivítal Willy Fog a seznámil je se svým plánem, jak zvládnout cestu kolem světa za pouhých pět dní. A protože času je velmi málo a počasí nám přeje, pouštíme se hned do prvních úkolů. Šest týmů, šest názvů, šest erbů a šest pokřiků - první úkol, poznávací stezka po okolí - úkol druhý. Po večeři nám Willy představil svou přítelkyni Hello a spolu zadali dětem poslední úkol - rozšifrovat, kam se děti vydají zítra.

Úterý 21. května
Dnes se děti vydaly do Egypta, kde potkaly samotnou královnu Kleopatru. Kleopatra jim zadala velmi těžký úkol - projít Faraonovu stezku. Jeden cestovatel z týmu se musel proměnit v mumii, aby je zlé síly neodhalily. Na stezce mumii nakrmily, podepsaly Faraonovy destičky a zneškodnily dračí vejce. Po splnění všech úkolů se vydaly najít Kleopatřiny artefakty - a našly. Po poledním klidu je čekala velká cesta na Pyramidy (rozhledna Přední Žalý). Ačkoliv byla cesta náročná, všechny děti ji skvěle zvládly :D

Středa 22. května

Dnešní putování po Asii začalo návštěvou Gejši. Ta nás zavedla do Rajské zahrady, kde měly děti za úkol "natrhat" co nejvíce barevných květin. Ale neměly to rozhodně jednoduché. V Rajské zahradě totiž květiny hlídá velmi otravný hmyz (vybraní zástupci jednotlivých týmů). Při určování vítěze sběru květin nerozhodovalo množství, ale barvy květin (každá barva byla ohodnocena jiným počtem bodů) a to se děti dozvěděly až po ukončení celé hry. Jako odměnu za práci děti dostaly druhý artefakt. Odpoledne jsme se ocitli na Hedvábné stezce v Číně a moudrý stařec nás dovedl k dalšímu artefaktu. Večer nás ještě čekalo malé filmové okénko v hereckém obsazení dětí jednotlivých týmů - byla to podmínka pro vstup na další kontinent - Ameriku.

Čtvrtek 23. května

Dnes nás vítr odvál americkou prérií až na ranč. Zde si děti mohly vyzkoušet jízdu na koni, vyřádily se na přírodním dětském hřišti a poznaly další nádhernou krajinu. Ušly celkem 14km, za což je velmi chválíme :)) Večer jsme zakotvili u indiánů a ti nás pohostili výbornými buřty. Zazpívali jsme si a zatančili u indiánského ohně.

Pátek 24. května

Dnes jsme se vrátili do Evropy, brány Londýna jsou již na dohled, ale čeká nás ještě nejtěžší zkouška - vrátit ztracené artefakty do londýnského muzea. Dopoledne nás čekal úkol, který prověřil znalosti cestovatelů, jejich paměť, orientaci v terénu a umění spolupráce. Po tomto těžkém úkolu děti dostavěly své domečky a Willy Fog se rozhodl, že je rozmístí po celém světě a bude je využívat při svých dalších cestách. Odpoledne nás čekal poslední úsek cesty - přepravit se z kontinentální Evropy do ostrovní Anglie. Cestu jsme zvládli skvěle a ještě jsme stihli podle indicií najít poklad. Willy Fog odevzdal artefakty muzeu v Londýně a za skvělou práci dostal nálezné pro všechny děti. Se slečnou Hello předal dětem zaslouženou odměnu a poděkoval jim za spolupráci. Podařilo se nám objet svět za 5 dní a proto nás večer čekala opravdová oslava úspěchu - diskotéka.

Sobota 25. května

Ráno jsme dobalili kufry, zašli na poslední snídani, pohráli jsme si na hřišti a pak hurá z cesty kolem světa domů.