HRY BEZ HRANIC
Zagarolo
Itálie
3. - 8. ledna 2011

Partnerské město Zagarolo pozvalo představitele obce a naše děti na Hry bez hranic. Pozvání jsme velmi rádi přijali a školu reprezentovali Anička Žambůrková, Julie Humeňanská, Martina Mejsnarová, Jáchym Brázda, Honza Bárta, Tomáš Přerost a Lukáš Votruba. Doprovod jim poskytla p.uč. Milena Vovsová, Lucie Bavorová a zástupci obce starostka Petra Urbanová a místostarosta Jaroslav Otásek. Za volant usedl pan Král a pan Pavlíček. Pro všechny byl připraven velmi bohatý a pestrý program. Děti byly ubytovány v rodinách, kde se jim moc líbilo. Dokonce je navštívila čarodějnice Befana, která 6. ledna rozdává všem dětem v Itálii sladkosti. Zážitky dětí z pobytu v Itálii najdete zde a Itálii očima dětí najdete zde.

4. ledna 2011

Cesta uběhla rychle a v pohodě. Na místo jsme dorazili ráno v 6.15 h naprosto v pořádku. Dopoledne jsme se ubytovali v rodinách, před obědem jsme se podívali na turnaj ve volejbale a také jsme si protáhli kostry v tělocvičně. Přivítali jsme dalšího člena týmu - Dana - vnuka pana Otáska.Oběd měl tři chody a byl vynikající. Protože na všech byla znát únava z cesty, odpoledne jsme odpočívali. Večer nás ještě čeká účast na finále ve volejbalu a večeře. Všechny ve škole a doma zdravíme.

5. ledna 2011

Dnes nás čekal náročný den - sportovní klání a prohlídka městečka Zagarolo a návštěva muzea hraček.  Program máme naplánovaný téměř na minuty, ale moc nás to tu baví. Hlad určitě nemáme, protože obědy a večeře mají několik chodů a chutná nám moc :-)) . Rodiny, kde bydlíme, jsou úžasné a starají se, aby nám nic nechybělo. Posíláme domů a do školy  mnoho pozdravů.
6. ledna 2011 - v Itálii státní svátek

Dnes jsme hned ráno vyrazili vlakem do Říma, kde jsme měli opět velmi náročný program. Jeli jsme okružní cestu po městě, zblízka jsme si prohlédli Koloseum - arénu gladiátorů a mnoho dalších historických památek. Navštívili jsme Mc Donald´s a cukrárnu s italskou zmrzlinou a potkali jsme italskou čarodějnici Befanu (ta v tento den rozdává všem dětem v Itálii sladkosti). Celý den nám byla milou průvodkyní paní Martina. Ještě nás dnes čeká večeře a zítra máme odpočinkový den před cestou. Všechny moc zdravíme.
7. ledna 2011

Poslední den našeho pobytu v Itálii - den odpočinku. Holky se vydaly na nákupy a kluci si ještě šli zahrát fotbálek. Čekalo nás už jen balení věcí a loučení. Naše návštěva utekla jako voda, všichni byli moc prima a starali se o nás skvěle - díky :-)).